HASTANEMİZDE COVİD-19 HASTALARINA SUNULAN HİZMETLER
19 Ekim 2020

Hastanemize pandemi sürecinde covid-19 şüphesi ile gelen hastalar için covid-19 acil alana oluşturulmuştur. Bu alanda hastaların gerekli tetkikleri yapılmakta ve numuneleri alınmaktadır. Covid-19 tanesi ile yatan hastalar için ise Sağlık Bakanlığı ve bilim Kurulu tarafından hazırlanan covid-19 rehberi doğrultusunda alınması gereken tüm önlemler alınmıştır. Hastaların takip ve tedavileri Bu doğrultuda yapılmaya devam etmektedir.

Yeni tip koronavirüs enfeksiyonu bir solunum yolu hastalığıdır. Covid-19 enfeksiyonu hasta kişilerin öksürme hapşırma veya konuşmasıyla ortaya çıkardıkları damlacıkların diğer bireyler tarafından solunmasıyla veya damlacıkların yapıştığı yüzeylere dokunduktan sonra ellerin ağız burun ve göze götürülmesi ile bulaşır.

Bu nedenle öksürme hapşırma sırasında tek kullanımlık mendille ağız ve burun kapatılmalıdır. Tek kullanımlık mendil olmadığı durumlarda ise dirsek içi kullanılabilir. Gelin hep beraber maske mesafe ve hijyen kurallarına uyarak bu mücadelede bizlere destek olun. Aldığınız her tedbirle kendinizi ve sevdiklerinizi koruduğunuzu ve mücadelede yanımızda olduğumuzu lütfen unutmayınız.