Yanık Ünitesi

Klinik Hakkında

Konusunda deneyimli yanık üzerine sertifikalı uzman hekimlerin ve sağlık ekibinin görev yaptığı ünitemiz ülkemizin önde gelen modern, Türkiye standartlarında bir kaç yanık ünitesinden biri haline gelmiştir.

       Tüm Güneydoğu Bölgesi’ndeki hatta bölge dışındaki ihtiyaçlara cevap verebilen ünitemiz bölge genelindeki modern yanık ünitelerindendir.

       Yanık ünitesi, içindeki donanımlı yoğun bakımı, özel tedavi yanık banyo ve pansuman alanları, antibakteriyel ıslak ve kuru alanları, kapalı devre müzik-TV yayını, kameralı hasta-hasta yakını iletişim sistemi, modern alet ve cihazlarıyla bölgemizin önemli sağlık ihtiyacına cevap vermektedir. Yanık ünitesi Hastane enfeksiyon Komitesi tarafından takip edilmekte, hastaların yanık dışındaki sağlık sorunları, ilgili branşlar tarafından konsülte edilerek (danışılarak) tedaviler çok yönlü multidisipliner yaklaşımla sürdürülmektedir.

yanikunite.jpg

Yanık ünitesinde 4 tanesi yoğun bakım yatağı olmak üzere toplam 18 yatak bulunmaktadır. Yıllık 600–650 hastaya hizmet verilmektedir.

Hastanemiz bünyesinde 2007 Mart ayından itibaren hizmet veren ünitemiz; 4’ü Yoğun Bakım, 14’ü servis yatağı olmak üzere toplam 18 yatak kapasitesine sahiptir. Ayrıca ünitemiz bünyesinde Yanık-Yara Polikliniğimiz de mevcuttur.

yanikunite2.jpg

Ünitemizde her türlü yanık ameliyatı (debridman, greftleme, fasiyatomi, eskaratomi, kontraktür açma ve amputasyon) yanık ekibi tarafından yapılmaktadır. Yanık ameliyatlarımız versajet, dermatom cihazı ve mesher cihazları kullanılarak yapılmaktadır. Asepsi, antisepsi ve sterilizasyona azami şekilde riayet edilmektedir.

 Ünitemizde yılda 400’ün üzerinde yanık ameliyatı yapılmaktadır.

14 Ocak 2022