Bilgilendirme
22 Haziran 2022

HASTA HAKLARI BİRİMİ

Hastanemizden hizmet alan hasta, hasta yakınları  şikayet ve önerilerini;

Hastanemizde sağlık hizmeti alırken yaşamış olduğunuz sıkıntı yada sistem ile ilgili aksaklıkları,öneri/şikayetlerinizi,hastanemiz belirli yerlerde bulunan hasta öneri/şikayet kutularına atabilirsiniz.
Hastanemiz web sitesinde bulunan Hasta Görüş ve Öneri formunu doldurarak, HBBS(Hasta Başvuru Bildirim Sistemi) üzerinden ,hasta hakları birimine direk yazılı veya sözlü olarak iletebilirler.

 İnternet yoluyla, CİMER(Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) ve ALO 184 SABİM(Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi) kanallarını kullanarak Hasta Hakları birimimize ulaştırabilir, cevaplanma sürecini takip edip, yazılı başvurular hakkında geri bildirim alabilirler.


ÇALIŞAN HAKLARI VE GÜVENLİĞİ BİRİMİ

Hastanemizde çalışan personellerin ;görüş,öneri ve şikayetlerine yönelik düzenlemeler yapılmış olup;

Hastanemizde çalışmakta olan tüm personeller şikayet ve önerilerini; hastanemiz web sitesinde bulunan "Çalışan Görüş ve Öneri Formu" nu doldurarak ,çalışan güvenliği birimi tarafından e-mail adreslerine geri dönüşler sağlanacaktır.

Hastanemizin Ana Bina -3. katında(yemekhane girişi), 1.katta ve Haliliye Ek Bina  -2. ve 6.katta  bulunan "Çalışan Görüş ve Öneri Kutusu'ndaki formu doldurarak bildirebilirler.

Çalışan görüş ve önerilerini aynı zamanda her yılın Aralık ayında kurum tarafından yapılan çalışan memnuniyet anketinde belirtebilirsiniz.