T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim Ve Araştırma Hastanesi
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

SAĞLIKTA YENİ DÖNEM!!!

Güncelleme Tarihi: 02/05/2018

Şanlıurfa il sağlık müdürü Opr. Dr. Himmet DURGUT öncülüğünde başlatılan çalışmalar kapsamında Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekim Vekili Dr.İdris Dağ ve ekibiyle birlikte hastane işleyişine yenilikler getirildi. Bu kapsamda Hastane bünyesinde bulunan Endoskopi ve Kolonoskopi ‘nin yanı sıra Cerrahi Endoskopi ve Kolonoskopi hizmeti kazandırıldı. İl sağlık müdürü Opr. Dr. Himmet DURGUT ile Mehmet Akif İnan Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekim Vekili Dr. İdris DAĞ ve ekibinin girişimleri sonuç verdi.

Daha önce MR çekmeye gelen hastalara 15-20 gün arasında randevu verilirken yapılan çalışmalarla artık MR çekimleri için 1 ve 2 gün arasında randevular veriliyor. Ultrason randevuları ise 20 günden 5 güne kadar indirildi. Bunun yanı sıra Bilgisayarlı Tomografi çekimleri için verilen randevular ise aynı gün ve bir sonraki gün arasında verilmeye başlandı. Patoloji raporlamasında da yeni gelişmeler kaydedildi. Önceden 50-60 gün arasında verilen patololoji raporları artık 20-30 gün aralığında verilmeye başlandı.

Ayrıca İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Şanlıurfa hastanelerinde verilen sağlık raporları ile ilgili yeni bir çalışma başlatıldı. Yeni sisteme göre hastalar çok daha kısa sürede raporlarını almış olacaklar. Sağlık kurulunda 2 ay olan randevu süresi sona erdi. Artık hastalar muayene ve tetkiklerini tamamladıkları günde randevu sistemine dahil edilmeden sağlık kuruluna girebiliyor. Direk grafi, USG, Bilgisayarlı tomografi ve MR çekim ve raporlamalarında sağlık kurulu hastalarına öncelik veriliyor. Bu sayede hastalardan daha hızlı sonuçlar alınıp teşhis ve tedavileri için erken tanı konularak sağlıklı bir hizmet sunuluyor.

  • Randevu Süreleri (4).JPG
  • Randevu Süreleri (5).JPG
  • Randevu Süreleri (3).JPG
  • Randevu Süreleri (2).JPG
  • Randevu Süreleri (6).JPG
  • Randevu Süreleri (7).JPG
  • Randevu Süreleri (1).JPG